Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

KIRIKKALEKIRIKKALE
YAHŞİHAN YAHŞİHAN 
İLÇESİİLÇESİ
www.www.
yahsihanliyizyahsihanliyiz
.com.com
Eklenti Kur
Radyo Radyoİletişimİletişim Formu Formuinfo@yahsihanliyiz.com

KIRIKKALEYE DEV YATIRIM


defa gösterilmiştir
Kırıkkale’de yapılacak olan ROKETSAN Üretim Tesisi altyapı çalışmaları başladı.

MKE A.Ş. fabrikaları, Türkiye'nin ilk ve tek Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi gibi ülke savunma sanayine önemli katkılarda bulunan Kırıkkale'yi, ülkenin savunma sanayiinde merkez konumuna bir adım daha yaklaştıracak olan ROKETSAN yatırımı için çalışmalar yeni bir boyut kazandı. Kırıkkale merkez Yukarı Mahmutlar Köyü ve Balışeyh İlçesi sınırları içerisinde bulunan taşınmazlar Savunma sanayii projeleri kapsamında inşa edilecek tesisler için acele kamulaştırma çalışmaları tamamlanırken bölgede altyapı çalışmaları da başladı.

Kırıkkale merkez Yukarı Mahmutlar köyü, Balışeyh ilçesine bağlı Işıklar Köyü ve Beyobası Köyü sınırları içerisinde 25 bin dönüm arazi tahsis edilmişti. Yatırımın tamamlanması durumunda 5 binin üzerinde istihdam yaratacağı tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Kırıkkale Milletvekili Av. Halil ÖZTÜRK ?Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizlerin de yakından takip edip destek verdiği ve CUMHUR İTTİFAKININ bir başarısı olarak ortaya konulan, Kırıkkale'de 25 bin dönümlük alanda kurulacak ROKETSAN Üretim Tesisi Projesinde çalışmalar başlamıştır.

Dev yatırımın tüm etaplarının tamamlanmasıyla birlikte 5000 kişi istihdam edilecektir. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan?a ilimiz adına teşekkür ediyorum. Projenin uygulanma sürecinin her aşamasını çok yakından takip edip ilimize katkı sağlamasını temin edeceğim.? Dedi.

Proje MKE Fabrikaları ve Tüpraş Rafinerisinden sonra ilimizde yapılan en büyük yatırım olacaktır.
RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,2852

© 2009 yahşihanlıyız.com
Yahşihan İlçesi Web Portalı http://www.yahsihanliyiz.com

Tam Ekran