Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

KIRIKKALEKIRIKKALE
YAHŞİHAN YAHŞİHAN 
İLÇESİİLÇESİ
www.www.
yahsihanliyizyahsihanliyiz
.com.com
İLLER ARASI MESAFE İLLER ARASI MESAFE

İletişimİletişim Formu Formuinfo@yahsihanliyiz.com

YAHŞİHAN DA SU GÜVENLİĞİ BİZDE

YAHŞİHAN DA SU GÜVENLİĞİ BİZDE


defa gösterilmiştir
Yahşihan Toplum Sağlığı Merkezince Belediye şebeke suyu görevlileri ve köy muhtarlarına yönelik İçme ve Kullanma Su Güvenliği konulu eğitim düzenlendi.

Yahşihan Toplum Sağlığı Merkezince Belediye şebeke suyu görevlileri ve köy muhtarlarına yönelik İçme ve Kullanma Su Güvenliği konulu eğitim düzenlendi.

Yahşihan Kaymakamlığı Mavi Salonda yapılan İçme ve Kullanma Su Güvenliği konulu eğitime Eğitimci olarak Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Didem DAYMAZ ve Yahşihan TSM Başkanı Dr. Dursun GÖĞER katıldı.

Eğitimde şebeke sularının klorlanması, su deposu temizliği ve klor cihazı bakımları gibi konular ele alındı.

Açılış konuşmasını yapan Dr. Dursun GÖĞER ?sayın katılımcılar ilçemiz genelinde içme ve kullanma sularının ıslahı konusunda bilgilendirme yapma ihtiyacı duyulmuştur. Depo bakımından su klorlanmasına kadar detaylı bir bilgilendirmesi olacaktır? dedi.

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Didem DAYMAZ ?Su depolarının temizliğinden klorlanmasına kadar çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde başta ishal olmak üzere pek çok salgın hastalık olma ihtimali olabilir. Kötü durumlarla karşılaşmamak için, İl Özel İdare, İl Sağlık Müdürlü ve Belediyelerle ortak hareket etmemiz gerekiyor. Halkın sağlığı çok önemlidir.Sadece içme suyu değil temizlik sularında da aynı titizlik gösterilmelidir?dedi.

Muhtarlar tarafından sorulan soruların ardında eğitim sona erdi.


RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0312

© 2009 yahşihanlıyız.com
Yahşihan İlçesi Web Portalı http://www.yahsihanliyiz.com

Tam Ekran