Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

KIRIKKALEKIRIKKALE
YAHŞİHAN YAHŞİHAN 
İLÇESİİLÇESİ
www.www.
yahsihanliyizyahsihanliyiz
.com.com
Eklenti Kur
Radyo Radyoİletişimİletişim Formu Formuinfo@yahsihanliyiz.com
 
     KATKILARINDAN DOLAYI YAHŞİHANSPOR DENİNCE AKLA GELEN İLK İSİM OLAN YAHŞİHAN BELEDİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ SAYIN HÜSAMETTİN GÜRSES´E TEŞEKKÜR EDERİZ.
      Yahşihan´da futbol1965 yılında zamanın ilçe gençlerinin biraraya gelerek mahalle arasında futbol oynamaya başlamalarıyla Yahşihanspor´un temelleri atıldı.Boş arsalarda oynanan futbola ilginin artması ile bir futbol sahasının yapılması kaçınılmaz olmuş ve tren istasyonu üzerinde, kiremit fabrikası yanındaki boş araziye dönemin belediye başkanı sayın Mahir SUNGUR´un destekleriyle Kırıkkale belediyesinden iş makineleri getirilip Yahşihanspor´un ilk sahası yapıldı.
     Yahşihan´da futbola ilgi okadar artmıştı ki 1980 yılından 1987 yılına kadar her yıl ilçemizde tamamı Yahşihan´dan çıkan 8-10 takımın katılımı ile futbol turnuvaları düzenlenmiş ve büyük ilgi görmüştür.Yahşihanspor bu yıllarda Kırıkkale´de düzenlenen kaymakamlık kupalarında başarılar gösterirken 1987 yılında 36 takımın katıldığı Kaymakamlık kupasında final oynayarak ikinci olmuştur.
     1987 yılında Yahşihanspor Kulübü Derneği kurularak resmi kulüp statüsüne geçmiş ve aynı yıl Kırıkkale 2. Amatör kümede mücadeleye başlamıştır. Yahşihanspor 1989 yılında da genç takımını kurarak uzun yıllar A takıma futbolcu yetiştirmiştir. Yahşihanspor 1998-99 sezonunda 2. kümede şampiyon olup 1. Amatör kümeye yükselmiş, 1999-00 sezonunda tekrar 2.amatör kümeye düşmüştür. 2001-02 sezonunda 2. Amatör şampiyonu olarak 1. amatör kümeye yükselmiş, halen 1. Amatör kümede şampiyonluk mücadelesi vermektedir.
     Yahşihanspor B Genç takımı 1998-99 sezonunda Kırıkkale B Genç Kümede şampiyon olarak ilimizi Nevşehir´de Türkiye Şampiyonasında temsil etmiştir. 
     Yahşihanspor´la ilgili tüm fotoğraflara  Galeriden bakabilirsiniz.
 
      

Sayfa Üretim süresi :0,3047

© 2009 yahşihanlıyız.com
Yahşihan İlçesi Web Portalı http://www.yahsihanliyiz.com

Tam Ekran